NOK në USD - Krone norvegjeze në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Krone norvegjeze to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.08.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Krone norvegjeze monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Krone norvegjeze to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 15.08.2020 08:11
1 NOK (kr)
=
0,11248 USD ($)
1 NOK = 0,112484 USD
8,890153 NOK = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Krone norvegjeze në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Krone norvegjeze kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,11

Konvertimi NOK në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore NOK dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 NOK. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNOK
USD11.183551.309490.756700.009390.11243
EUR0.8449211.106410.639340.007930.09499
GBP0.763660.9038210.577850.007170.08586
CAD1.321541.564101.7305410.012410.14858
JPY106.53050126.08413139.5008380.61119111.97700
NOK8.8945910.5271911.647396.730500.083491

Vendet që paguajnë me Krone norvegjeze (NOK)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga NOK to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Krone norvegjeze është monedha në Norvegji. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për NOK është kr. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Krone norvegjeze u ndryshua së fundmi në August 15, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në August 15, 2020. NOK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Krone norvegjeze në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,11.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.