NZD në UAH - Dollar Zelanda e Re në Hryvnia ukrainase konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Dollar Zelanda e Re to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Hryvnia ukrainase. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 22.09.2019. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Dollar Zelanda e Re monedhën e parazgjedhur. Kliko në Hryvnia ukrainase ose Hryvnia ukrainase për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Dollar Zelanda e Re to Hryvnia ukrainase kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 22.09.2019 07:44
1 NZD ($)
=
15,34140 UAH (₴)
1 NZD = 15,341400 UAH
0,065183 NZD = 1 UAH

Cila është kursi aktual i këmbimit për Dollar Zelanda e Re në Hryvnia ukrainase?

Dollar Zelanda e Re kurs në Hryvnia ukrainase = 15,34

Konvertimi NZD në Hryvnia ukrainase

Ju keni zgjedhur monedhën burimore NZD dhe monedhën e synuar Hryvnia ukrainase me një shumë 1 NZD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNZDUAH
USD11.100351.248900.753460.009260.625630.04096
EUR0.9088011.135010.684740.008420.568570.03722
GBP0.800700.8810510.603300.007420.500940.03279
CAD1.327221.460401.6575610.012290.830350.05436
JPY107.95302118.78607134.8228081.33801167.538644.42123
NZD1.598391.758791.996231.204320.0148110.06546
UAH24.4169626.8671930.4944018.397140.2261815.275981

Vendet që paguajnë me Dollar Zelanda e Re (NZD)

Vendet që paguajnë me Hryvnia ukrainase (UAH)

nga NZD to UAH kalkulator i kursit të këmbimit

Dollar Zelanda e Re është monedha në Zelanda e Re. Hryvnia ukrainase është monedha në Ukrainë. Simbol për NZD është $. Simbol për UAH është ₴. Kursit të këmbimit për Dollar Zelanda e Re u ndryshua së fundmi në September 22, 2019. Kursit të këmbimit të monedhës për Hryvnia ukrainase është përditësuar të fundit në September 22, 2019. NZD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. UAH faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Dollar Zelanda e Re në Hryvnia ukrainase = 15,34.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.