PEN në USD - Peruvian Nuevo Sol në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Peruvian Nuevo Sol to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 29.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Peruvian Nuevo Sol monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Peruvian Nuevo Sol to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 29.09.2020 20:27
1 PEN (S/)
=
0,27863 USD ($)
1 PEN = 0,278629 USD
3,589002 PEN = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Peruvian Nuevo Sol në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Peruvian Nuevo Sol kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,28

Konvertimi PEN në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore PEN dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 PEN. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYPEN
USD11.173111.284930.746990.009460.27836
EUR0.8524411.095320.636760.008070.23728
GBP0.778260.9129810.581350.007360.21663
CAD1.338701.570451.7201410.012670.37264
JPY105.68697123.98244135.7999278.94723129.41880
PEN3.592504.214404.616092.683560.033991

Vendet që paguajnë me Peruvian Nuevo Sol (PEN)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga PEN to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Peruvian Nuevo Sol është monedha në Peru. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për PEN është S/. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Peruvian Nuevo Sol u ndryshua së fundmi në September 30, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 30, 2020. PEN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Peruvian Nuevo Sol në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,28.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.