PGK në USD - Papua Guineja e Re Kina në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Papua Guineja e Re Kina to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 27.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Papua Guineja e Re Kina monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Papua Guineja e Re Kina to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 27.09.2020 04:54
1 PGK (K)
=
0,28515 USD ($)
1 PGK = 0,285148 USD
3,506951 PGK = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Papua Guineja e Re Kina në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Papua Guineja e Re Kina kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,29

Konvertimi PGK në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore PGK dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 PGK. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYPGK
USD11.163151.274500.745290.009470.28516
EUR0.8597311.095730.640750.008140.24516
GBP0.784620.9126310.584770.007430.22374
CAD1.341761.560671.7100710.012710.38262
JPY105.59104122.81827134.5756878.69592130.11033
PGK3.506804.078944.469422.613590.033211

Vendet që paguajnë me Papua Guineja e Re Kina (PGK)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga PGK to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Papua Guineja e Re Kina është monedha në Papua Guinea e Re. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për PGK është K. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Papua Guineja e Re Kina u ndryshua së fundmi në September 27, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 27, 2020. PGK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Papua Guineja e Re Kina në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,29.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.