PHP në USD - Peso Filipine në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Peso Filipine to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 12.07.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Peso Filipine monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Peso Filipine to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 12.07.2020 01:14
1 PHP (₱)
=
0,02021 USD ($)
1 PHP = 0,020211 USD
49,477273 PHP = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Peso Filipine në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Peso Filipine kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,02

Konvertimi PHP në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore PHP dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 PHP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYPHP
USD11.129501.262250.734120.009350.02021
EUR0.8853511.117530.649950.008280.01789
GBP0.792240.8948310.581600.007410.01601
CAD1.362181.538581.7194110.012740.02753
JPY106.90504120.74917134.9409078.4811312.16048
PHP49.4820755.8899762.4587536.325780.462861

Vendet që paguajnë me Peso Filipine (PHP)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga PHP to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Peso Filipine është monedha në Filipinet. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për PHP është ₱. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Peso Filipine u ndryshua së fundmi në Juli 12, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Juli 12, 2020. PHP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Peso Filipine në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,02.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.