PYG në USD - Paraguayan Guarani në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Paraguayan Guarani to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.11.2019. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Paraguayan Guarani monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Paraguayan Guarani to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 17.11.2019 22:54
1 PYG (Gs)
=
0,00015 USD ($)
1 PYG = 0,000155 USD
6.455,652892 PYG = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Paraguayan Guarani në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Paraguayan Guarani kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00

Konvertimi PYG në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore PYG dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 PYG. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYPYG
USD11.105131.290750.756250.009190.00016
EUR0.9048711.167960.684310.008320.00014
GBP0.774740.8561910.585900.007120.00012
CAD1.322321.461331.7067810.012160.00021
JPY108.76904120.20392140.3937082.2565310.01691
PYG6,433.903707,110.299378,304.565134,865.6361859.151981

Vendet që paguajnë me Paraguayan Guarani (PYG)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga PYG to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Paraguayan Guarani është monedha në Paraguaj. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për PYG është Gs. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Paraguayan Guarani u ndryshua së fundmi në November 18, 2019. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në November 18, 2019. PYG faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Paraguayan Guarani në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.