RON në AUD - Leu rumun në Australian Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Leu rumun to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Australian Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 04.06.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Leu rumun monedhën e parazgjedhur. Kliko në Australian Dollar ose Australian Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Leu rumun to Australian Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 04.06.2020 15:08
1 RON (lei)
=
0,33513 AUD ($)
1 RON = 0,335126 AUD
2,983952 RON = 1 AUD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Leu rumun në Australian Dollar?

Leu rumun kurs në Australian Dollar = 0,34

Konvertimi RON në Australian Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore RON dhe monedhën e synuar Australian Dollar me një shumë 1 RON. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDRON
USD11.132321.260020.739830.009180.693890.23409
EUR0.8831511.112780.653370.008110.612810.20673
GBP0.793640.8986510.587160.007290.550700.18578
CAD1.351671.530521.7031310.012410.937910.31641
JPY108.89750123.30648137.2127280.56515175.5628725.49158
AUD1.441151.631841.815871.066200.0132310.33736
RON4.271904.837145.382673.160460.039232.964231

Vendet që paguajnë me Leu rumun (RON)

Vendet që paguajnë me Australian Dollar (AUD)

nga RON to AUD kalkulator i kursit të këmbimit

Leu rumun është monedha në Rumani. Australian Dollar është monedha në Australi, Kiribati, Nauru, Tuvalu. Simbol për RON është lei. Simbol për AUD është $. Kursit të këmbimit për Leu rumun u ndryshua së fundmi në Juni 05, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Australian Dollar është përditësuar të fundit në Juni 05, 2020. RON faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. AUD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Leu rumun në Australian Dollar = 0,34.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.