RON në EUR - Leu rumun në euro konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Leu rumun to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga euro. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 22.01.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Leu rumun monedhën e parazgjedhur. Kliko në euro ose euro për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Leu rumun to euro kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 22.01.2021 06:15
1 RON (lei)
=
0,20516 EUR (€)
1 RON = 0,205158 EUR
4,874292 RON = 1 EUR

Cila është kursi aktual i këmbimit për Leu rumun në euro?

Leu rumun kurs në euro = 0,21

Konvertimi RON në euro

Ju keni zgjedhur monedhën burimore RON dhe monedhën e synuar euro me një shumë 1 RON. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYRON
USD11.212921.369590.791690.009670.24884
EUR0.8244611.129170.652710.007970.20516
GBP0.730150.8856110.578050.007060.18169
CAD1.263121.532071.7299610.012210.31432
JPY103.42795125.45009141.6539981.88292125.73732
RON4.018604.874255.503843.181490.038851

Vendet që paguajnë me Leu rumun (RON)

Vendet që paguajnë me euro (EUR)

nga RON to EUR kalkulator i kursit të këmbimit

Leu rumun është monedha në Rumani. euro është monedha në Andorra, Austri, Belgjikë, Qipro, Estoni, Finlandë, Francë, Gjermani, Greqi, Irlandë, Itali, Kosovë, Letoni, Lituani, Luksemburg, Maltë, Monaco, Mali i Zi, Holandë, Portugali, San Marino, Slovakia, Sllovenia, Spanjë, Qyteti i Vatikanit. Simbol për RON është lei. Simbol për EUR është €. Kursit të këmbimit për Leu rumun u ndryshua së fundmi në Januar 22, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për euro është përditësuar të fundit në Januar 22, 2021. RON faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. EUR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Leu rumun në euro = 0,21.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.