SGD në USD - Dollar Singapori në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Dollar Singapori to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 24.08.2019. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Dollar Singapori monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Dollar Singapori to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 24.08.2019 09:07
1 SGD ($)
=
0,72093 USD ($)
1 SGD = 0,720931 USD
1,387095 SGD = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Dollar Singapori në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Dollar Singapori kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,72

Konvertimi SGD në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore SGD dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 SGD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSGD
USD11.113401.224830.752380.009490.72073
EUR0.8981511.100080.675750.008520.64732
GBP0.816440.9090210.614280.007750.58843
CAD1.329111.479831.6279310.012610.95793
JPY105.40550117.35846129.1037979.30532175.96902
SGD1.387481.544821.699431.043920.013161

Vendet që paguajnë me Dollar Singapori (SGD)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga SGD to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Dollar Singapori është monedha në Singapore. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për SGD është $. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Dollar Singapori u ndryshua së fundmi në August 24, 2019. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në August 24, 2019. SGD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Dollar Singapori në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,72.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.