TRY në USD - Lira turke në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Lira turke to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 27.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Lira turke monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Lira turke to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 27.09.2020 15:07
1 TRY (₺)
=
0,13052 USD ($)
1 TRY = 0,130517 USD
7,661837 TRY = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Lira turke në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Lira turke kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,13

Konvertimi TRY në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore TRY dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 TRY. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYTRY
USD11.163151.274500.746960.009470.13047
EUR0.8597311.095730.642180.008140.11217
GBP0.784620.9126310.586080.007430.10237
CAD1.338771.557191.7062510.012680.17467
JPY105.59104122.81827134.5756878.87198113.77627
TRY7.664708.915209.768665.725200.072591

Vendet që paguajnë me Lira turke (TRY)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga TRY to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Lira turke është monedha në Turqi. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për TRY është ₺. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Lira turke u ndryshua së fundmi në September 28, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 28, 2020. TRY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Lira turke në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,13.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.