UAH në USD - Hryvnia ukrainase në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Hryvnia ukrainase to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 20.05.2019. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Hryvnia ukrainase monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Hryvnia ukrainase to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 20.05.2019 17:26
1 UAH (₴)
=
0,03793 USD ($)
1 UAH = 0,037934 USD
26,361645 UAH = 1 USD

Vendet që paguajnë me Hryvnia ukrainase (UAH)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga UAH to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Hryvnia ukrainase është monedha në Ukrainë. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për UAH është ₴. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Hryvnia ukrainase u ndryshua së fundmi në Mai 21, 2019. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Mai 21, 2019. UAH faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.