500 UAH në USD - Hryvnia ukrainase në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Hryvnia ukrainase to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 03.08.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Hryvnia ukrainase monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Hryvnia ukrainase to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 03.08.2021 04:30
500 UAH (₴)
=
18,59427 USD ($)
1 UAH = 0,037189 USD
26,890006 UAH = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Hryvnia ukrainase në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Hryvnia ukrainase kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,04

Konvertimi UAH në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore UAH dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 500 UAH. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYUAH
USD11.188251.389360.801760.009130.03726
EUR0.8415711.169250.674740.007680.03136
GBP0.719760.8552510.577070.006570.02682
CAD1.247251.482041.7328810.011380.04647
JPY109.55303130.17635152.2087887.8356614.08191
UAH26.8386831.8910537.2886321.518280.244981

Vendet që paguajnë me Hryvnia ukrainase (UAH)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga UAH to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Hryvnia ukrainase është monedha në Ukrainë. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për UAH është ₴. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Hryvnia ukrainase u ndryshua së fundmi në August 03, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në August 03, 2021. UAH faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Hryvnia ukrainase në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,04.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.