USD në AED - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe ose Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 17.01.2022 10:53
1 USD ($)
=
3,67250 AED (د.إ)
1 USD = 3,672500 AED
0,272294 USD = 1 AED

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe = 3,67

Konvertimi USD në Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAED
USD11.142751.368150.798230.008740.27226
EUR0.8750811.197240.698520.007650.23825
GBP0.730920.8352510.583440.006390.19900
CAD1.252771.431601.7139710.010950.34107
JPY114.37303130.69978156.4792491.29647131.13894
AED3.672994.197315.025192.931910.032111

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe (AED)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to AED kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe është monedha në Emiratet e Bashkuara Arabe. Simbol për USD është $. Simbol për AED është د.إ. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 17, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe është përditësuar të fundit në Januar 17, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. AED faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe = 3,67.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.