Monday 15 April 2024

1 USD në AED - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe ose Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

3,67 Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe

1 USD = 3,67 AED

1 AED = 0,272 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDirham i Emirateve të Bashkuara Arabe conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 14 prill 2024 në 1:25:10 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe = 3,67

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe (AED) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to AED (Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe) ✅ USD to AED Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe (AED) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe ( AED )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në AED Ndryshimet Ndryshimet %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 3.67250105 AED - -
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 3.67244710 AED -0.00005395 AED -0.00146898 %
April 12, 2024 e premte 1 USD = 3.67224481 AED -0.00020229 AED -0.00550837 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 3.67224481 AED - -
April 10, 2024 e mërkurë 1 USD = 3.67225829 AED +0.00001349 AED +0.00036723 %
April 9, 2024 e marte 1 USD = 3.67225829 AED - -
April 8, 2024 e hënë 1 USD = 3.67224481 AED -0.00001349 AED -0.00036722 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYAED
USD11.06361.24480.72590.00650.2723
EUR0.940211.17040.68250.00610.2560
GBP0.80330.854410.58310.00520.2187
CAD1.37761.46511.714810.00900.3751
JPY153.1685162.9071190.6705111.1891141.7068
AED3.67253.90604.57172.66600.02401

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe (AED)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to AED kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe është monedha në Emiratet e Bashkuara Arabe. Simbol për USD është $. Simbol për AED është د.إ. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 15, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe është përditësuar të fundit në April 15, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. AED faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe = 3,67.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.