Sunday 26 May 2024

1 USD në ALL - Shtetet e Bashkuara Dollar në Lek Shqiptar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Lek Shqiptar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Lek Shqiptar ose Lek Shqiptar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Lek Shqiptar kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Lek Shqiptar?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

92,50 Lek Shqiptar

1 USD = 92,50 ALL

1 ALL = 0,0108 USD

Shtetet e Bashkuara DollarLek Shqiptar conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 26 maj 2024 në 4:55:13 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Lek Shqiptar = 92,50

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Lek Shqiptar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Lek Shqiptar me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Lek Shqiptar (ALL) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to ALL (Lek Shqiptar) ✅ USD to ALL Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Lek Shqiptar (ALL) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Lek Shqiptar ( ALL )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Lek Shqiptar në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në ALL Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 26, 2024 të dielën 1 USD = 92.50693802 ALL - -
Mai 25, 2024 e shtune 1 USD = 92.50693802 ALL - -
Mai 24, 2024 e premte 1 USD = 92.76437848 ALL +0.25744046 ALL +0.27829314 %
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 92.69558769 ALL -0.06879079 ALL -0.07415647 %
Mai 22, 2024 e mërkurë 1 USD = 92.39582371 ALL -0.29976398 ALL -0.32338538 %
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 92.43852838 ALL +0.04270467 ALL +0.04621926 %
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 92.32757825 ALL -0.11095013 ALL -0.12002585 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYALL
USD11.08551.26640.73140.00640.0108
EUR0.921311.16670.67380.00590.0100
GBP0.78960.857110.57760.00500.0085
CAD1.36721.48401.731410.00870.0148
JPY156.9550170.3718198.7756114.804511.6967
ALL92.5047100.4122117.152667.66250.58941

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Lek Shqiptar (ALL)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to ALL kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Lek Shqiptar është monedha në Albania. Simbol për USD është $. Simbol për ALL është Lek. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 26, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Lek Shqiptar është përditësuar të fundit në Mai 26, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. ALL faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Lek Shqiptar = 92,50.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.