Thursday 23 May 2024

1 USD në AMD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dram Armene konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dram Armene. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dram Armene ose Dram Armene për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dram Armene kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dram Armene?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

387,58 Dram Armene

1 USD = 387,58 AMD

1 AMD = 0,00258 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDram Armene conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 23 maj 2024 në 4:40:12 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dram Armene = 387,58

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dram Armene

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dram Armene me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dram Armene (AMD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to AMD (Dram Armene) ✅ USD to AMD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dram Armene (AMD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dram Armene ( AMD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dram Armene në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në AMD Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 387.59689922 AMD - -
Mai 22, 2024 e mërkurë 1 USD = 388.34951456 AMD +0.75261534 AMD +0.19417476 %
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 388.04811797 AMD -0.30139660 AMD -0.07760962 %
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 387.89759503 AMD -0.15052293 AMD -0.03878976 %
Mai 19, 2024 të dielën 1 USD = 386.10038610 AMD -1.79720893 AMD -0.46332046 %
Mai 18, 2024 e shtune 1 USD = 386.10038610 AMD - -
Mai 17, 2024 e premte 1 USD = 388.04811797 AMD +1.94773187 AMD +0.50446255 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYAMD
USD11.08261.27150.73160.00640.0026
EUR0.923711.17450.67570.00590.0024
GBP0.78650.851410.57540.00500.0020
CAD1.36691.47981.738010.00870.0035
JPY157.0575170.0364199.7044114.901810.4054
AMD387.4258419.4417492.6260283.43702.46681

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dram Armene (AMD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to AMD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dram Armene është monedha në Armeni. Simbol për USD është $. Simbol për AMD është Դ. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 23, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dram Armene është përditësuar të fundit në Mai 23, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. AMD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dram Armene = 387,58.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.