Wednesday 17 April 2024

1 USD në AOA - Shtetet e Bashkuara Dollar në Shqipëria e parë konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shqipëria e parë. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shqipëria e parë ose Shqipëria e parë për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Shqipëria e parë kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Shqipëria e parë?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

837,52 Shqipëria e parë

1 USD = 837,52 AOA

1 AOA = 0,00119 USD

Shtetet e Bashkuara DollarShqipëria e parë conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 17 prill 2024 në 5:45:11 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Shqipëria e parë = 837,52

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Shqipëria e parë

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Shqipëria e parë me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Shqipëria e parë (AOA) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to AOA (Shqipëria e parë) ✅ USD to AOA Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Shqipëria e parë (AOA) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Shqipëria e parë ( AOA )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Shqipëria e parë në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në AOA Ndryshimet Ndryshimet %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 837.52093802 AOA - -
April 16, 2024 e marte 1 USD = 832.63946711 AOA -4.88147091 AOA -0.58284763 %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 836.82008368 AOA +4.18061657 AOA +0.50209205 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 836.82008368 AOA - -
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 836.82008368 AOA - -
April 12, 2024 e premte 1 USD = 832.63946711 AOA -4.18061657 AOA -0.49958368 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 837.52093802 AOA +4.88147091 AOA +0.58626466 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYAOA
USD11.06271.24300.72320.00650.0012
EUR0.941011.16970.68050.00610.0011
GBP0.80450.855010.58180.00520.0010
CAD1.38281.46951.718810.00890.0017
JPY154.6495164.3485192.2303111.841610.1847
AOA837.5038890.02891,041.0227605.67775.41551

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Shqipëria e parë (AOA)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to AOA kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Shqipëria e parë është monedha në Angolë. Simbol për USD është $. Simbol për AOA është Kz. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 17, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Shqipëria e parë është përditësuar të fundit në April 17, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. AOA faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Shqipëria e parë = 837,52.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.