Monday 15 April 2024

USD në AUD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Australian Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Australian Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Australian Dollar ose Australian Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Australian Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Australian Dollar?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

1,54 Australian Dollar

1 USD = 1,54 AUD

1 AUD = 0,649 USD

Shtetet e Bashkuara DollarAustralian Dollar conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 14 prill 2024 në 1:25:10 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Australian Dollar = 1,54

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Australian Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Australian Dollar me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Australian Dollar (AUD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to AUD (Australian Dollar) ✅ USD to AUD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Australian Dollar (AUD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Australian Dollar ( AUD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Australian Dollar në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në AUD Ndryshimet Ndryshimet %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 1.54130703 AUD - -
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 1.54130703 AUD - -
April 12, 2024 e premte 1 USD = 1.54057094 AUD -0.00073609 AUD -0.04775770 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 1.53336605 AUD -0.00720489 AUD -0.46767664 %
April 10, 2024 e mërkurë 1 USD = 1.50957068 AUD -0.02379537 AUD -1.55183866 %
April 9, 2024 e marte 1 USD = 1.50965044 AUD +0.00007976 AUD +0.00528378 %
April 8, 2024 e hënë 1 USD = 1.51758885 AUD +0.00793841 AUD +0.52584454 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYAUD
USD11.06361.24480.72590.00650.6488
EUR0.940211.17040.68250.00610.6100
GBP0.80330.854410.58310.00520.5212
CAD1.37761.46511.714810.00900.8938
JPY153.1685162.9071190.6705111.1891199.3757
AUD1.54131.63931.91871.11890.01011

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Australian Dollar (AUD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to AUD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Australian Dollar është monedha në Australi, Kiribati, Nauru, Tuvalu. Simbol për USD është $. Simbol për AUD është $. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 15, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Australian Dollar është përditësuar të fundit në April 15, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. AUD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Australian Dollar = 1,54.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.