Sunday 21 April 2024

1 USD në AZN - Shtetet e Bashkuara Dollar në Azerbaijani Manat konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Azerbaijani Manat. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 21.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Azerbaijani Manat ose Azerbaijani Manat për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Azerbaijani Manat kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Azerbaijani Manat?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

1,70 Azerbaijani Manat

1 USD = 1,70 AZN

1 AZN = 0,587 USD

Shtetet e Bashkuara DollarAzerbaijani Manat conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 21 prill 2024 në 10:05:11 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Azerbaijani Manat = 1,70

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Azerbaijani Manat

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Azerbaijani Manat me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Azerbaijani Manat (AZN) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to AZN (Azerbaijani Manat) ✅ USD to AZN Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Azerbaijani Manat (AZN) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Azerbaijani Manat ( AZN )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Azerbaijani Manat në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në AZN Ndryshimet Ndryshimet %
April 21, 2024 të dielën 1 USD = 1.70396940 AZN - -
April 20, 2024 e shtune 1 USD = 1.70396940 AZN - -
April 19, 2024 e premte 1 USD = 1.70148761 AZN -0.00248179 AZN -0.14564734 %
April 18, 2024 e enjte 1 USD = 1.68494552 AZN -0.01654209 AZN -0.97221356 %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 1.69843591 AZN +0.01349039 AZN +0.80064269 %
April 16, 2024 e marte 1 USD = 1.69974079 AZN +0.00130488 AZN +0.07682828 %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 1.69692568 AZN -0.00281511 AZN -0.16561995 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYAZN
USD11.06671.23690.72470.00650.5869
EUR0.937511.15960.67940.00610.5502
GBP0.80850.862410.58590.00520.4745
CAD1.38001.47191.706910.00890.8098
JPY154.6250164.9327191.2557112.0512190.7440
AZN1.70401.81762.10761.23480.01101

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Azerbaijani Manat (AZN)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to AZN kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Azerbaijani Manat është monedha në Azerbaixhan. Simbol për USD është $. Simbol për AZN është ₼. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 21, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Azerbaijani Manat është përditësuar të fundit në April 21, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. AZN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Azerbaijani Manat = 1,70.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.