USD në BDT - Shtetet e Bashkuara Dollar në Bangladeshi Taka konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Bangladeshi Taka. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 24.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Bangladeshi Taka ose Bangladeshi Taka për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Bangladeshi Taka kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 24.01.2022 01:50
1 USD ($)
=
85,82604 BDT (Tk)
1 USD = 85,826037 BDT
0,011651 USD = 1 BDT

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Bangladeshi Taka?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Bangladeshi Taka = 85,83

Konvertimi USD në Bangladeshi Taka

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Bangladeshi Taka me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBDT
USD11.134471.355500.794910.008800.01163
EUR0.8814711.194830.700680.007750.01025
GBP0.737740.8369410.586430.006490.00858
CAD1.258011.427181.7052310.011070.01463
JPY113.66850128.95408154.0776990.3561611.32230
BDT85.9627497.52257116.5225168.332590.756261

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Bangladeshi Taka (BDT)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to BDT kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Bangladeshi Taka është monedha në Bangladesh. Simbol për USD është $. Simbol për BDT është Tk. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 24, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Bangladeshi Taka është përditësuar të fundit në Januar 24, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BDT faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Bangladeshi Taka = 85,83.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.