Saturday 02 March 2024

1 USD në BDT - Shtetet e Bashkuara Dollar në Bangladeshi Taka konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Bangladeshi Taka. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 02.03.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Bangladeshi Taka ose Bangladeshi Taka për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Bangladeshi Taka kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Bangladeshi Taka?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

109,88 Bangladeshi Taka

1 USD = 109,88 BDT

1 BDT = 0,00910 USD

Shtetet e Bashkuara DollarBangladeshi Taka conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 1 mars 2024 në 9:35:10 e paradites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Bangladeshi Taka = 109,88

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Bangladeshi Taka

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Bangladeshi Taka me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Bangladeshi Taka (BDT) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to BDT (Bangladeshi Taka) ✅ USD to BDT Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Bangladeshi Taka (BDT) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Bangladeshi Taka ( BDT )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Bangladeshi Taka në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në BDT Ndryshimet Ndryshimet %
März 1, 2024 e premte 1 USD = 109.89010989 BDT - -
Februar 29, 2024 e enjte 1 USD = 109.60105217 BDT -0.28905772 BDT -0.26304253 %
Februar 28, 2024 e mërkurë 1 USD = 109.92634935 BDT +0.32529718 BDT +0.29680114 %
Februar 27, 2024 e marte 1 USD = 109.76948408 BDT -0.15686526 BDT -0.14270033 %
Februar 26, 2024 e hënë 1 USD = 109.86596352 BDT +0.09647944 BDT +0.08789277 %
Februar 25, 2024 të dielën 1 USD = 109.66114706 BDT -0.20481647 BDT -0.18642395 %
Februar 24, 2024 e shtune 1 USD = 109.78153475 BDT +0.12038769 BDT +0.10978153 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYBDT
USD11.08511.26560.73770.00670.0091
EUR0.921611.16640.67990.00610.0084
GBP0.79010.857410.58290.00530.0072
CAD1.35551.47081.715610.00900.0124
JPY150.0950162.8628189.9603110.727511.3681
BDT109.7073119.0395138.845580.93280.73091

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Bangladeshi Taka (BDT)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to BDT kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Bangladeshi Taka është monedha në Bangladesh. Simbol për USD është $. Simbol për BDT është Tk. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në März 02, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Bangladeshi Taka është përditësuar të fundit në März 02, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BDT faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Bangladeshi Taka = 109,88.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.