USD në BGN - Shtetet e Bashkuara Dollar në Lev konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Lev. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Lev ose Lev për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Lev kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 19.01.2022 00:28
1 USD ($)
=
1,72648 BGN (лв)
1 USD = 1,726477 BGN
0,579214 USD = 1 BGN

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Lev?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Lev = 1,73

Konvertimi USD në Lev

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Lev me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBGN
USD11.139971.364510.799480.008710.58256
EUR0.8772211.196970.701310.007640.51103
GBP0.732870.8354510.585910.006380.42694
CAD1.250821.425891.7067510.010890.72868
JPY114.82350130.89551156.6775691.79895166.89214
BGN1.716551.956812.342241.372340.014951

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Lev (BGN)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to BGN kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Lev është monedha në Bulgari. Simbol për USD është $. Simbol për BGN është лв. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 19, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Lev është përditësuar të fundit në Januar 19, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BGN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Lev = 1,73.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.