Monday 22 July 2024

1 USD në BGN - Shtetet e Bashkuara Dollar në Lev konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Lev. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 22.07.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Lev ose Lev për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Lev kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Lev?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

1,80 Lev

1 USD = 1,80 BGN

1 BGN = 0,556 USD

Shtetet e Bashkuara DollarLev conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 21 korrik 2024 në 9:45:10 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Lev = 1,80

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Lev

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Lev me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Lev (BGN) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to BGN (Lev) ✅ USD to BGN Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Lev (BGN) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Lev ( BGN )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Lev në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në BGN Ndryshimet Ndryshimet %
Juli 21, 2024 të dielën 1 USD = 1.79571256 BGN - -
Juli 20, 2024 e shtune 1 USD = 1.79804050 BGN +0.00232794 BGN +0.12963872 %
Juli 19, 2024 e premte 1 USD = 1.79593186 BGN -0.00210864 BGN -0.11727435 %
Juli 18, 2024 e enjte 1 USD = 1.78860480 BGN -0.00732706 BGN -0.40798075 %
Juli 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 1.79404699 BGN +0.00544219 BGN +0.30427037 %
Juli 16, 2024 e marte 1 USD = 1.79543851 BGN +0.00139152 BGN +0.07756294 %
Juli 15, 2024 e hënë 1 USD = 1.79509687 BGN -0.00034164 BGN -0.01902803 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYBGN
USD11.08851.29140.72610.00630.5560
EUR0.918711.18640.66710.00580.5108
GBP0.77430.842910.56230.00490.4305
CAD1.37721.49911.778510.00870.7657
JPY157.5150171.4617203.4223114.3775187.5750
BGN1.79861.95792.32281.30610.01141

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Lev (BGN)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to BGN kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Lev është monedha në Bulgari. Simbol për USD është $. Simbol për BGN është лв. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juli 22, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Lev është përditësuar të fundit në Juli 22, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BGN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Lev = 1,80.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.