USD në BHD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar Bahraini konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dinar Bahraini. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dinar Bahraini ose Dinar Bahraini për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dinar Bahraini kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 17.01.2022 12:56
1 USD ($)
=
0,37600 BHD (BD)
1 USD = 0,376000 BHD
2,659574 USD = 1 BHD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar Bahraini?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dinar Bahraini = 0,38

Konvertimi USD në Dinar Bahraini

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dinar Bahraini me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBHD
USD11.142751.368150.798230.008742.65277
EUR0.8750811.197240.698520.007652.32139
GBP0.730920.8352510.583440.006391.93895
CAD1.252771.431601.7139710.010953.32329
JPY114.37303130.69978156.4792491.296471303.40489
BHD0.376970.430780.515740.300910.003301

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dinar Bahraini (BHD)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to BHD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dinar Bahraini është monedha në Bahrain. Simbol për USD është $. Simbol për BHD është BD. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 17, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Dinar Bahraini është përditësuar të fundit në Januar 17, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BHD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar Bahraini = 0,38.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.