Wednesday 17 April 2024

1 USD në BHD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar Bahraini konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dinar Bahraini. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dinar Bahraini ose Dinar Bahraini për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dinar Bahraini kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar Bahraini?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

0,377 Dinar Bahraini

1 USD = 0,377 BHD

1 BHD = 2,65 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDinar Bahraini conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 17 prill 2024 në 10:10:14 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dinar Bahraini = 0,377

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dinar Bahraini

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dinar Bahraini me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dinar Bahraini (BHD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to BHD (Dinar Bahraini) ✅ USD to BHD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dinar Bahraini (BHD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dinar Bahraini ( BHD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar Bahraini në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në BHD Ndryshimet Ndryshimet %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 0.37684371 BHD - -
April 16, 2024 e marte 1 USD = 0.37680750 BHD -0.00003621 BHD -0.00960859 %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 0.37685748 BHD +0.00004998 BHD +0.01326538 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 0.37601307 BHD -0.00084441 BHD -0.22406619 %
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 0.37699501 BHD +0.00098194 BHD +0.26114444 %
April 12, 2024 e premte 1 USD = 0.37689029 BHD -0.00010472 BHD -0.02777681 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 0.37695621 BHD +0.00006592 BHD +0.01749077 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYBHD
USD11.06271.24300.72320.00652.6539
EUR0.941011.16970.68050.00612.4972
GBP0.80450.855010.58180.00522.1350
CAD1.38281.46951.718810.00893.6696
JPY154.6495164.3485192.2303111.84161410.4166
BHD0.37680.40040.46840.27250.00241

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dinar Bahraini (BHD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to BHD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dinar Bahraini është monedha në Bahrain. Simbol për USD është $. Simbol për BHD është BD. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 17, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dinar Bahraini është përditësuar të fundit në April 17, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BHD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar Bahraini = 0,377.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.