USD në BIF - Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Burundian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc Burundian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.08.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc Burundian ose Franc Burundian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Franc Burundian kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 15.08.2022 14:46
1 USD ($)
=
2.059,64190 BIF
1 USD = 2.059,641900 BIF
0,000486 USD = 1 BIF

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Burundian?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Franc Burundian = 2.059,64

Konvertimi USD në Franc Burundian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Franc Burundian me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYBIF
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.182910.766690.007350.00047
GBPinf0.8453710.648140.006220.00040
CADinf1.304311.5428810.009590.00062
JPYinf135.97191160.84252104.2483010.06452
BIFinf2,107.411942,492.878471,615.7316415.498881

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Franc Burundian (BIF)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to BIF kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Franc Burundian është monedha në Burundi. Simbol për USD është $. Simbol për BIF është . Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në August 15, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc Burundian është përditësuar të fundit në August 15, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BIF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Burundian = 2.059,64.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.