Monday 15 April 2024

1 USD në BIF - Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Burundian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc Burundian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc Burundian ose Franc Burundian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Franc Burundian kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Burundian?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

2.857,62 Franc Burundian

1 USD = 2.857,62 BIF

1 BIF = 0,000350 USD

Shtetet e Bashkuara DollarFranc Burundian conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 14 prill 2024 në 1:25:10 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Franc Burundian = 2.857,62

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Franc Burundian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Franc Burundian me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Franc Burundian (BIF) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to BIF (Franc Burundian) ✅ USD to BIF Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Franc Burundian (BIF) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Franc Burundian ( BIF )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Burundian në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në BIF Ndryshimet Ndryshimet %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 2,857.14285714 BIF - -
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 2,873.56321839 BIF +16.42036125 BIF +0.57471264 %
April 12, 2024 e premte 1 USD = 2,865.32951289 BIF -8.23370550 BIF -0.28653295 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 2,898.55072464 BIF +33.22121174 BIF +1.15942029 %
April 10, 2024 e mërkurë 1 USD = 2,865.32951289 BIF -33.22121174 BIF -1.14613181 %
April 9, 2024 e marte 1 USD = 2,857.14285714 BIF -8.18665575 BIF -0.28571429 %
April 8, 2024 e hënë 1 USD = 2,865.32951289 BIF +8.18665575 BIF +0.28653295 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYBIF
USD11.06361.24480.72590.00650.0003
EUR0.940211.17040.68250.00610.0003
GBP0.80330.854410.58310.00520.0003
CAD1.37761.46511.714810.00900.0005
JPY153.1685162.9071190.6705111.189110.0536
BIF2,857.62473,039.31503,557.29042,074.425418.65671

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Franc Burundian (BIF)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to BIF kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Franc Burundian është monedha në Burundi. Simbol për USD është $. Simbol për BIF është . Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 15, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc Burundian është përditësuar të fundit në April 15, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BIF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Burundian = 2.857,62.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.