Saturday 15 June 2024

1 USD në BTC

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Bitcoin. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Bitcoin ose Bitcoin për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Bitcoin kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Bitcoin?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

0,0000152 Bitcoin

1 USD = 0,0000152 BTC

1 BTC = 65.726,83 USD

Shtetet e Bashkuara DollarBitcoin conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 14 qershor 2024 në 10:59 e pasdites

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Bitcoin = 0,0000152

Konvertimi USD në Bitcoin

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Bitcoin me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Bitcoin ( BTC )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Bitcoin në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në BTC Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 14, 2024 e premte 1 USD = 0.000014965396680556 BTC - -
Juni 13, 2024 e enjte 1 USD = 0.000014648980349153 BTC -0.000000316416331403 BTC -2.114319708037598389 %
Juni 12, 2024 e mërkurë 1 USD = 0.000014829192782723 BTC +0.000000180212433570 BTC +1.230204623630484662 %
Juni 11, 2024 e marte 1 USD = 0.000014385316408084 BTC -0.000000443876374639 BTC -2.993260531052953866 %
Juni 10, 2024 e hënë 1 USD = 0.000014362739008167 BTC -0.000000022577399917 BTC -0.156947537867935694 %
Juni 9, 2024 të dielën 1 USD = 0.000014398725252056 BTC +0.000000035986243889 BTC +0.250552794063438000 %
Juni 8, 2024 e shtune 1 USD = 0.000014390769306969 BTC -0.000000007955945087 BTC -0.055254510018954761 %

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


Konvertoni # # nëse kursit të këmbimit është i favorshëm

Kurset e këmbimit rriten dhe bien me kalimin e kohës. Për shembull, kursi i këmbimit mund t'ju lejojë të tregtoni 1 Shtetet e Bashkuara Dollar për 0,000000 $ në një ditë. Një javë më vonë, kursi i këmbimit mund të jetë $ 10,000 për $ 1.
Prisni me shkëmbimin e Bitcoins tuaj derisa të rritet kursi përkatës i këmbimit.

Nuk ka përqindje fikse ose vlerë që përcakton një kurs këmbimi të mirë. Disa njerëz mund të mendojnë se është një kohë e mirë për të shkëmbyer monedhën e tyre nëse vlera e një numri rritet me 100 BTC ndërsa të tjerë mund të presin që vlera të rritet me 5
Kontrolloni rregullisht kursin e këmbimit në internet për të gjetur një kohë të mirë.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.