USD në BTN - Shtetet e Bashkuara Dollar në Ngultrum Bhutanese konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Ngultrum Bhutanese. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 22.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Ngultrum Bhutanese ose Ngultrum Bhutanese për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Ngultrum Bhutanese kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 22.01.2022 11:03
1 USD ($)
=
74,41871 BTN (དངུལ་ཀྲམ)
1 USD = 74,418711 BTN
0,013437 USD = 1 BTN

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Ngultrum Bhutanese?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Ngultrum Bhutanese = 74,42

Konvertimi USD në Ngultrum Bhutanese

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Ngultrum Bhutanese me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBTN
USD11.134471.355500.794910.008800.01344
EUR0.8814711.194830.700680.007750.01185
GBP0.737740.8369410.586430.006490.00991
CAD1.258011.427181.7052310.011070.01691
JPY113.66850128.95408154.0776990.3561611.52751
BTN74.4140784.42090100.8682959.152440.654661

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Ngultrum Bhutanese (BTN)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to BTN kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Ngultrum Bhutanese është monedha në Butan. Simbol për USD është $. Simbol për BTN është དངུལ་ཀྲམ. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 22, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Ngultrum Bhutanese është përditësuar të fundit në Januar 22, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BTN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Ngultrum Bhutanese = 74,42.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.