Saturday 20 April 2024

1 USD në BTN - Shtetet e Bashkuara Dollar në Ngultrum Bhutanese konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Ngultrum Bhutanese. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 20.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Ngultrum Bhutanese ose Ngultrum Bhutanese për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Ngultrum Bhutanese kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Ngultrum Bhutanese?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

83,29 Ngultrum Bhutanese

1 USD = 83,29 BTN

1 BTN = 0,0120 USD

Shtetet e Bashkuara DollarNgultrum Bhutanese conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 20 prill 2024 në 1:55:11 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Ngultrum Bhutanese = 83,29

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Ngultrum Bhutanese

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Ngultrum Bhutanese me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Ngultrum Bhutanese (BTN) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to BTN (Ngultrum Bhutanese) ✅ USD to BTN Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Ngultrum Bhutanese (BTN) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Ngultrum Bhutanese ( BTN )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Ngultrum Bhutanese në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në BTN Ndryshimet Ndryshimet %
April 20, 2024 e shtune 1 USD = 83.29168749 BTN - -
April 19, 2024 e premte 1 USD = 83.82932350 BTN +0.53763601 BTN +0.64548579 %
April 18, 2024 e enjte 1 USD = 83.42370902 BTN -0.40561448 BTN -0.48385751 %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 83.64700962 BTN +0.22330060 BTN +0.26767043 %
April 16, 2024 e marte 1 USD = 83.73806733 BTN +0.09105771 BTN +0.10885949 %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 83.36112037 BTN -0.37694695 BTN -0.45015005 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 83.18775476 BTN -0.17336561 BTN -0.20796939 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYBTN
USD11.06671.23680.72470.00650.0120
EUR0.937511.15950.67940.00610.0112
GBP0.80850.862410.58590.00520.0097
CAD1.38001.47191.706810.00890.0165
JPY154.6250164.9327191.2476112.051211.8524
BTN83.474489.0390103.245260.49090.53991

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Ngultrum Bhutanese (BTN)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to BTN kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Ngultrum Bhutanese është monedha në Butan. Simbol për USD është $. Simbol për BTN është དངུལ་ཀྲམ. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 20, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Ngultrum Bhutanese është përditësuar të fundit në April 20, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BTN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Ngultrum Bhutanese = 83,29.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.