Thursday 18 April 2024

1 USD në BZD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Belize konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar Belize. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 18.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar Belize ose Dollar Belize për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dollar Belize kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Belize?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

2,01 Dollar Belize

1 USD = 2,01 BZD

1 BZD = 0,496 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDollar Belize conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 17 prill 2024 në 1:40:12 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dollar Belize = 2,01

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dollar Belize

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dollar Belize me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dollar Belize (BZD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to BZD (Dollar Belize) ✅ USD to BZD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dollar Belize (BZD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dollar Belize ( BZD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Belize në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në BZD Ndryshimet Ndryshimet %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 2.01473984 BZD - -
April 16, 2024 e marte 1 USD = 2.01472360 BZD -0.00001624 BZD -0.00080589 %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 2.01087077 BZD -0.00385283 BZD -0.19123381 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 2.01087077 BZD - -
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 2.01469113 BZD +0.00382036 BZD +0.18998537 %
April 12, 2024 e premte 1 USD = 2.01556419 BZD +0.00087306 BZD +0.04333463 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 2.01786619 BZD +0.00230200 BZD +0.11421123 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYBZD
USD11.06721.24560.72430.00650.4965
EUR0.937011.16710.67870.00610.4652
GBP0.80280.856810.58150.00520.3986
CAD1.38061.47341.719610.00890.6854
JPY154.3355164.7106192.2369111.7916176.6244
BZD2.01422.14962.50881.45900.01311

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dollar Belize (BZD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to BZD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dollar Belize është monedha në Belize. Simbol për USD është $. Simbol për BZD është BZ$. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 18, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar Belize është përditësuar të fundit në April 18, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BZD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Belize = 2,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.