5 USD në BZD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Belize konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar Belize. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 13.08.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar Belize ose Dollar Belize për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dollar Belize kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 13.08.2022 00:22
5 USD ($)
=
10,07043 BZD (BZ$)
1 USD = 2,014087 BZD
0,496503 USD = 1 BZD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Belize?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dollar Belize = 2,01

Konvertimi USD në Dollar Belize

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dollar Belize me një shumë 5 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYBZD
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.183000.762590.007300.48345
GBPinf0.8453110.644620.006170.40867
CADinf1.311321.5512910.009570.63396
JPYinf136.95277162.01517104.43901166.21012
BZDinf2.068462.446981.577390.015101

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dollar Belize (BZD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to BZD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dollar Belize është monedha në Belize. Simbol për USD është $. Simbol për BZD është BZ$. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në August 13, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar Belize është përditësuar të fundit në August 13, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BZD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Belize = 2,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.