Wednesday 17 April 2024

USD në CAD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar kanadez konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar kanadez. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar kanadez ose Dollar kanadez për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dollar kanadez kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar kanadez?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

1,38 Dollar kanadez

1 USD = 1,38 CAD

1 CAD = 0,725 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDollar kanadez conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 16 prill 2024 në 1:35:11 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dollar kanadez = 1,38

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dollar kanadez

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dollar kanadez me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dollar kanadez (CAD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to CAD (Dollar kanadez) ✅ USD to CAD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dollar kanadez (CAD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dollar kanadez ( CAD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar kanadez në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në CAD Ndryshimet Ndryshimet %
April 16, 2024 e marte 1 USD = 1.37972521 CAD - -
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 1.37410958 CAD -0.00561564 CAD -0.40701126 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 1.37755088 CAD +0.00344130 CAD +0.25043875 %
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 1.37755088 CAD - -
April 12, 2024 e premte 1 USD = 1.37477454 CAD -0.00277634 CAD -0.20154195 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 1.36910907 CAD -0.00566547 CAD -0.41210183 %
April 10, 2024 e mërkurë 1 USD = 1.35580536 CAD -0.01330371 CAD -0.97170570 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPY
USD11.06191.24280.72320.0065
EUR0.941711.17030.68100.0061
GBP0.80470.854510.58190.0052
CAD1.38281.46831.718410.0089
JPY154.6495164.2203192.1924111.84161

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dollar kanadez (CAD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to CAD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dollar kanadez është monedha në Kanadë. Simbol për USD është $. Simbol për CAD është $. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 17, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar kanadez është përditësuar të fundit në April 17, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CAD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar kanadez = 1,38.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.