Sunday 23 June 2024

1 USD në CAD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar kanadez konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar kanadez. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar kanadez ose Dollar kanadez për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dollar kanadez kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar kanadez?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

1,37 Dollar kanadez

1 USD = 1,37 CAD

1 CAD = 0,730 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDollar kanadez conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 23 qershor 2024 në 7:30:17 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dollar kanadez = 1,37

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dollar kanadez

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dollar kanadez me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dollar kanadez (CAD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to CAD (Dollar kanadez) ✅ USD to CAD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dollar kanadez (CAD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dollar kanadez ( CAD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar kanadez në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në CAD Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 23, 2024 të dielën 1 USD = 1.36994934 CAD - -
Juni 22, 2024 e shtune 1 USD = 1.36995122 CAD +0.00000188 CAD +0.00013700 %
Juni 21, 2024 e premte 1 USD = 1.37044874 CAD +0.00049752 CAD +0.03631689 %
Juni 20, 2024 e enjte 1 USD = 1.37000564 CAD -0.00044310 CAD -0.03233213 %
Juni 19, 2024 e mërkurë 1 USD = 1.37135460 CAD +0.00134895 CAD +0.09846326 %
Juni 18, 2024 e marte 1 USD = 1.37195101 CAD +0.00059641 CAD +0.04349085 %
Juni 17, 2024 e hënë 1 USD = 1.37424554 CAD +0.00229453 CAD +0.16724568 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPY
USD11.07041.26540.73000.0063
EUR0.934311.18220.68200.0058
GBP0.79030.845910.57690.0049
CAD1.37001.46641.733510.0086
JPY159.7750171.0196202.1714116.62841

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dollar kanadez (CAD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to CAD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dollar kanadez është monedha në Kanadë. Simbol për USD është $. Simbol për CAD është $. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 23, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar kanadez është përditësuar të fundit në Juni 23, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CAD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar kanadez = 1,37.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.