Sunday 21 July 2024

USD në CHF - Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc zviceran konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc zviceran. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 21.07.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc zviceran ose Franc zviceran për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Franc zviceran kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc zviceran?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

0,889 Franc zviceran

1 USD = 0,889 CHF

1 CHF = 1,13 USD

Shtetet e Bashkuara DollarFranc zviceran conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 20 korrik 2024 në 9:40:11 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Franc zviceran = 0,889

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Franc zviceran

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Franc zviceran me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Franc zviceran (CHF) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to CHF (Franc zviceran) ✅ USD to CHF Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Franc zviceran (CHF) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Franc zviceran ( CHF )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc zviceran në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në CHF Ndryshimet Ndryshimet %
Juli 20, 2024 e shtune 1 USD = 0.88882884 CHF - -
Juli 19, 2024 e premte 1 USD = 0.88920426 CHF +0.00037542 CHF +0.04223720 %
Juli 18, 2024 e enjte 1 USD = 0.88670091 CHF -0.00250335 CHF -0.28152754 %
Juli 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 0.88420457 CHF -0.00249634 CHF -0.28153073 %
Juli 16, 2024 e marte 1 USD = 0.89480014 CHF +0.01059557 CHF +1.19831634 %
Juli 15, 2024 e hënë 1 USD = 0.89581975 CHF +0.00101961 CHF +0.11394827 %
Juli 14, 2024 të dielën 1 USD = 0.91477415 CHF +0.01895440 CHF +2.11587261 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYCHF
USD11.08931.29170.72610.00631.1251
EUR0.918111.18590.66660.00581.0329
GBP0.77410.843210.56210.00490.8710
CAD1.37721.50011.778910.00871.5494
JPY157.4850171.5430203.4312114.35581177.1826
CHF0.88880.96821.14810.64540.00561

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to CHF kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Simbol për USD është $. Simbol për CHF është CHF. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juli 21, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc zviceran është përditësuar të fundit në Juli 21, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc zviceran = 0,889.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.