Sunday 21 April 2024

1 USD në CHF - Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc zviceran konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc zviceran. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 21.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc zviceran ose Franc zviceran për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Franc zviceran kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc zviceran?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

0,911 Franc zviceran

1 USD = 0,911 CHF

1 CHF = 1,10 USD

Shtetet e Bashkuara DollarFranc zviceran conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 20 prill 2024 në 1:55:11 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Franc zviceran = 0,911

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Franc zviceran

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Franc zviceran me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Franc zviceran (CHF) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to CHF (Franc zviceran) ✅ USD to CHF Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Franc zviceran (CHF) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Franc zviceran ( CHF )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc zviceran në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në CHF Ndryshimet Ndryshimet %
April 20, 2024 e shtune 1 USD = 0.91050219 CHF - -
April 19, 2024 e premte 1 USD = 0.90861017 CHF -0.00189202 CHF -0.20779915 %
April 18, 2024 e enjte 1 USD = 0.90850369 CHF -0.00010649 CHF -0.01171970 %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 0.91138511 CHF +0.00288143 CHF +0.31716202 %
April 16, 2024 e marte 1 USD = 0.91303522 CHF +0.00165011 CHF +0.18105488 %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 0.91319697 CHF +0.00016175 CHF +0.01771602 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 0.91418458 CHF +0.00098760 CHF +0.10814804 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYCHF
USD11.06671.23690.72470.00651.0983
EUR0.937511.15960.67940.00611.0297
GBP0.80850.862410.58590.00520.8879
CAD1.38001.47191.706910.00891.5156
JPY154.6250164.9327191.2557112.05121169.8239
CHF0.91050.97121.12620.65980.00591

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to CHF kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Simbol për USD është $. Simbol për CHF është CHF. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 21, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc zviceran është përditësuar të fundit në April 21, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc zviceran = 0,911.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.