USD në CLP - Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Kiliane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Peso Kiliane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 18.05.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Peso Kiliane ose Peso Kiliane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Peso Kiliane kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 18.05.2022 07:45
1 USD ($)
=
851,05667 CLP ($)
1 USD = 851,056670 CLP
0,001175 USD = 1 CLP

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Kiliane?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Peso Kiliane = 851,06

Konvertimi USD në Peso Kiliane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Peso Kiliane me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCLP
USD11.046981.245620.780500.007720.00117
EUR0.9551311.189730.745480.007380.00111
GBP0.802810.8405210.626590.006200.00094
CAD1.281231.341421.5959310.009890.00149
JPY129.49450135.57788161.30155101.0704510.15096
CLP857.77959898.076281,068.47149669.496966.624061

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Peso Kiliane (CLP)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to CLP kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Peso Kiliane është monedha në Kili. Simbol për USD është $. Simbol për CLP është $. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 18, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Peso Kiliane është përditësuar të fundit në Mai 18, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CLP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Kiliane = 851,06.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.