Wednesday 17 April 2024

1 USD në CLP - Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Kiliane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Peso Kiliane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Peso Kiliane ose Peso Kiliane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Peso Kiliane kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Kiliane?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

980,39 Peso Kiliane

1 USD = 980,39 CLP

1 CLP = 0,00102 USD

Shtetet e Bashkuara DollarPeso Kiliane conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 16 prill 2024 në 11:20:11 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Peso Kiliane = 980,39

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Peso Kiliane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Peso Kiliane me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Peso Kiliane (CLP) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to CLP (Peso Kiliane) ✅ USD to CLP Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Peso Kiliane (CLP) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Peso Kiliane ( CLP )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Kiliane në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në CLP Ndryshimet Ndryshimet %
April 16, 2024 e marte 1 USD = 978.417402 CLP - -
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 966.716996 CLP -11.700406 CLP -1.195850 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 954.031389 CLP -12.685607 CLP -1.312236 %
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 964.070396 CLP +10.039007 CLP +1.052272 %
April 12, 2024 e premte 1 USD = 955.360223 CLP -8.710173 CLP -0.903479 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 947.989919 CLP -7.370304 CLP -0.771469 %
April 10, 2024 e mërkurë 1 USD = 941.590016 CLP -6.399903 CLP -0.675102 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYCLP
USD11.06191.24280.72330.00650.0010
EUR0.941711.17030.68110.00610.0010
GBP0.80470.854510.58200.00520.0008
CAD1.38261.46821.718310.00890.0014
JPY154.6660164.2378192.2129111.864010.1565
CLP988.55011,049.72831,228.5315714.98076.39151

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Peso Kiliane (CLP)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to CLP kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Peso Kiliane është monedha në Kili. Simbol për USD është $. Simbol për CLP është $. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 17, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Peso Kiliane është përditësuar të fundit në April 17, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CLP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Kiliane = 980,39.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.