Sunday 03 March 2024

USD në CNY - Shtetet e Bashkuara Dollar në Kineze juan konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kineze juan. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 03.03.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kineze juan ose Kineze juan për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Kineze juan kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Kineze juan?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

7,20 Kineze juan

1 USD = 7,20 CNY

1 CNY = 0,139 USD

Shtetet e Bashkuara DollarKineze juan conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 2 mars 2024 në 6:45:14 e pasdites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Kineze juan = 7,20

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Kineze juan

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Kineze juan me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Kineze juan (CNY) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to CNY (Kineze juan) ✅ USD to CNY Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Kineze juan (CNY) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Kineze juan ( CNY )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Kineze juan në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në CNY Ndryshimet Ndryshimet %
März 2, 2024 e shtune 1 USD = 7.196804 CNY - -
März 1, 2024 e premte 1 USD = 7.198795 CNY +0.001991 CNY +0.027665 %
Februar 29, 2024 e enjte 1 USD = 7.193102 CNY -0.005693 CNY -0.079083 %
Februar 28, 2024 e mërkurë 1 USD = 7.198902 CNY +0.005800 CNY +0.080633 %
Februar 27, 2024 e marte 1 USD = 7.198399 CNY -0.000503 CNY -0.006987 %
Februar 26, 2024 e hënë 1 USD = 7.198195 CNY -0.000204 CNY -0.002834 %
Februar 25, 2024 të dielën 1 USD = 7.195404 CNY -0.002791 CNY -0.038774 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYCNY
USD11.08511.26570.73630.00670.1390
EUR0.921611.16650.67860.00610.1281
GBP0.79010.857310.58170.00530.1098
CAD1.35821.47371.719010.00900.1887
JPY150.0950162.8628189.9752110.5143120.8558
CNY7.19687.80909.10905.29900.04791

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to CNY kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Kineze juan është monedha në Kinë. Simbol për USD është $. Simbol për CNY është ¥. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në März 03, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Kineze juan është përditësuar të fundit në März 03, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Kineze juan = 7,20.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.