USD në DJF - Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Djibutian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc Djibutian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc Djibutian ose Franc Djibutian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Franc Djibutian kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 23.01.2022 23:57
1 USD ($)
=
178,10653 DJF
1 USD = 178,106530 DJF
0,005615 USD = 1 DJF

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Djibutian?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Franc Djibutian = 178,11

Konvertimi USD në Franc Djibutian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Franc Djibutian me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYDJF
USD11.134471.355500.794910.008800.00563
EUR0.8814711.194830.700680.007750.00496
GBP0.737740.8369410.586430.006490.00415
CAD1.258011.427181.7052310.011070.00708
JPY113.66850128.95408154.0776990.3561610.63959
DJF177.72039201.61934240.90004141.271611.563501

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Franc Djibutian (DJF)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to DJF kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Franc Djibutian është monedha në Djibouti. Simbol për USD është $. Simbol për DJF është . Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 24, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc Djibutian është përditësuar të fundit në Januar 24, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. DJF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Djibutian = 178,11.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.