Monday 24 June 2024

1 USD në DZD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Algjerian Dinar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Algjerian Dinar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 24.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Algjerian Dinar ose Algjerian Dinar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Algjerian Dinar kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Algjerian Dinar?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

134,40 Algjerian Dinar

1 USD = 134,40 DZD

1 DZD = 0,00744 USD

Shtetet e Bashkuara DollarAlgjerian Dinar conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 24 qershor 2024 në 7:35:12 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Algjerian Dinar = 134,40

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Algjerian Dinar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Algjerian Dinar me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Algjerian Dinar (DZD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to DZD (Algjerian Dinar) ✅ USD to DZD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Algjerian Dinar (DZD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Algjerian Dinar ( DZD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Algjerian Dinar në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në DZD Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 24, 2024 e hënë 1 USD = 134.37248052 DZD - -
Juni 23, 2024 të dielën 1 USD = 134.35442698 DZD -0.01805354 DZD -0.01343544 %
Juni 22, 2024 e shtune 1 USD = 134.35442698 DZD - -
Juni 21, 2024 e premte 1 USD = 134.48090371 DZD +0.12647673 DZD +0.09413663 %
Juni 20, 2024 e enjte 1 USD = 134.71642193 DZD +0.23551822 DZD +0.17513135 %
Juni 19, 2024 e mërkurë 1 USD = 134.40860215 DZD -0.30781978 DZD -0.22849462 %
Juni 18, 2024 e marte 1 USD = 134.62574044 DZD +0.21713829 DZD +0.16155089 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYDZD
USD11.07271.26810.73130.00630.0074
EUR0.932211.18210.68170.00580.0069
GBP0.78860.845910.57660.00490.0059
CAD1.36751.46701.734210.00860.0102
JPY159.7105171.3274202.5344116.789711.1867
DZD134.5873144.3768170.674898.41820.84271

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Algjerian Dinar (DZD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to DZD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Algjerian Dinar është monedha në Algjeri. Simbol për USD është $. Simbol për DZD është . Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 24, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Algjerian Dinar është përditësuar të fundit në Juni 24, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. DZD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Algjerian Dinar = 134,40.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.