USD në ETB - Shtetet e Bashkuara Dollar në Birr etiopian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Birr etiopian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 16.05.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Birr etiopian ose Birr etiopian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Birr etiopian kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 16.05.2022 04:26
1 USD ($)
=
51,78108 ETB (Br)
1 USD = 51,781081 ETB
0,019312 USD = 1 ETB

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Birr etiopian?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Birr etiopian = 51,78

Konvertimi USD në Birr etiopian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Birr etiopian me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYETB
USD11.041071.226500.774870.007740.01942
EUR0.9605511.178110.744300.007430.01865
GBP0.815330.8488110.631770.006310.01583
CAD1.290541.343541.5828510.009980.02506
JPY129.26504134.57398158.54360100.1635312.50981
ETB51.5038853.6191563.1695239.908780.398441

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Birr etiopian (ETB)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to ETB kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Birr etiopian është monedha në Etiopi. Simbol për USD është $. Simbol për ETB është Br. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 16, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Birr etiopian është përditësuar të fundit në Mai 16, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. ETB faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Birr etiopian = 51,78.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.