Sunday 16 June 2024

1 USD në ETB - Shtetet e Bashkuara Dollar në Birr etiopian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Birr etiopian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 16.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Birr etiopian ose Birr etiopian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Birr etiopian kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Birr etiopian?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

57,06 Birr etiopian

1 USD = 57,06 ETB

1 ETB = 0,0175 USD

Shtetet e Bashkuara DollarBirr etiopian conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 15 qershor 2024 në 6:50:14 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Birr etiopian = 57,06

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Birr etiopian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Birr etiopian me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Birr etiopian (ETB) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to ETB (Birr etiopian) ✅ USD to ETB Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Birr etiopian (ETB) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Birr etiopian ( ETB )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Birr etiopian në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në ETB Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 15, 2024 e shtune 1 USD = 57.05808513 ETB - -
Juni 14, 2024 e premte 1 USD = 57.17879810 ETB +0.12071297 ETB +0.21156155 %
Juni 13, 2024 e enjte 1 USD = 57.65350245 ETB +0.47470435 ETB +0.83021044 %
Juni 12, 2024 e mërkurë 1 USD = 57.65017872 ETB -0.00332373 ETB -0.00576502 %
Juni 11, 2024 e marte 1 USD = 57.72672170 ETB +0.07654298 ETB +0.13277146 %
Juni 10, 2024 e hënë 1 USD = 57.09391950 ETB -0.63280220 ETB -1.09620325 %
Juni 9, 2024 të dielën 1 USD = 57.88712012 ETB +0.79320062 ETB +1.38929088 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYETB
USD11.07201.26590.72720.00640.0175
EUR0.932911.18090.67840.00590.0163
GBP0.78990.846810.57440.00500.0138
CAD1.37521.47411.740910.00870.0241
JPY157.4050168.7356199.2668114.463912.7587
ETB57.057661.164872.232041.49190.36251

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Birr etiopian (ETB)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to ETB kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Birr etiopian është monedha në Etiopi. Simbol për USD është $. Simbol për ETB është Br. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 16, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Birr etiopian është përditësuar të fundit në Juni 16, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. ETB faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Birr etiopian = 57,06.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.