Friday 14 June 2024

1 USD në EUR - Shtetet e Bashkuara Dollar në euro konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga euro. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 14.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në euro ose euro për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to euro kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në euro?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

0,931 euro

1 USD = 0,931 EUR

1 EUR = 1,07 USD

Shtetet e Bashkuara Dollareuro conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 14 qershor 2024 në 2:00:18 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në euro = 0,931

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në euro

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar euro me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe euro (EUR) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to EUR (euro) ✅ USD to EUR Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në euro (EUR) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në euro ( EUR )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në euro në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në EUR Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 14, 2024 e premte 1 USD = 0.93130247 EUR - -
Juni 13, 2024 e enjte 1 USD = 0.92478963 EUR -0.00651284 EUR -0.69932592 %
Juni 12, 2024 e mërkurë 1 USD = 0.93114985 EUR +0.00636022 EUR +0.68774728 %
Juni 11, 2024 e marte 1 USD = 0.92911503 EUR -0.00203482 EUR -0.21852785 %
Juni 10, 2024 e hënë 1 USD = 0.92795282 EUR -0.00116221 EUR -0.12508804 %
Juni 9, 2024 të dielën 1 USD = 0.92470412 EUR -0.00324870 EUR -0.35009298 %
Juni 8, 2024 e shtune 1 USD = 0.92470412 EUR - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPY
USD11.07551.27630.72730.0064
EUR0.929811.18660.67630.0059
GBP0.78350.842710.56990.0050
CAD1.37491.47871.754710.0088
JPY157.0120168.8737200.3906114.20181

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me euro (EUR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to EUR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. euro është monedha në Andorra, Austri, Belgjikë, Qipro, Estoni, Finlandë, Francë, Gjermani, Greqi, Irlandë, Itali, Kosovë, Letoni, Lituani, Luksemburg, Maltë, Monaco, Mali i Zi, Holandë, Portugali, San Marino, Slovakia, Sllovenia, Spanjë, Qyteti i Vatikanit. Simbol për USD është $. Simbol për EUR është €. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 14, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për euro është përditësuar të fundit në Juni 14, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. EUR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në euro = 0,931.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.