USD në FKP - Shtetet e Bashkuara Dollar në Ishujt Falkland Pound konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Ishujt Falkland Pound. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.08.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Ishujt Falkland Pound ose Ishujt Falkland Pound për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Ishujt Falkland Pound kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 15.08.2022 12:30
1 USD ($)
=
0,82884 FKP (£)
1 USD = 0,828842 FKP
1,206503 USD = 1 FKP

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Ishujt Falkland Pound?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Ishujt Falkland Pound = 0,83

Konvertimi USD në Ishujt Falkland Pound

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Ishujt Falkland Pound me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYFKP
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.185200.759680.007371.19060
GBPinf0.8437410.640980.006211.00456
CADinf1.316341.5601210.009701.56723
JPYinf135.77456160.91967103.145771161.65334
FKPinf0.839910.995460.638070.006191

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Ishujt Falkland Pound (FKP)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to FKP kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Ishujt Falkland Pound është monedha në . Simbol për USD është $. Simbol për FKP është £. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në August 15, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Ishujt Falkland Pound është përditësuar të fundit në August 15, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. FKP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Ishujt Falkland Pound = 0,83.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.