Thursday 22 February 2024

1 USD në FKP - Shtetet e Bashkuara Dollar në Ishujt Falkland Pound konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Ishujt Falkland Pound. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 22.02.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Ishujt Falkland Pound ose Ishujt Falkland Pound për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Ishujt Falkland Pound kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Ishujt Falkland Pound?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

0,791 Ishujt Falkland Pound

1 USD = 0,791 FKP

1 FKP = 1,26 USD

Shtetet e Bashkuara DollarIshujt Falkland Pound conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 21 shkurt 2024 në 9:15:19 e pasdites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Ishujt Falkland Pound = 0,791

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Ishujt Falkland Pound

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Ishujt Falkland Pound me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Ishujt Falkland Pound (FKP) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to FKP (Ishujt Falkland Pound) ✅ USD to FKP Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Ishujt Falkland Pound (FKP) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Ishujt Falkland Pound ( FKP )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Ishujt Falkland Pound në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në FKP Ndryshimet Ndryshimet %
Februar 21, 2024 e mërkurë 1 USD = 0.791046 FKP - -
Februar 20, 2024 e marte 1 USD = 0.794637 FKP +0.003591 FKP +0.453956 %
Februar 19, 2024 e hënë 1 USD = 0.793724 FKP -0.000913 FKP -0.114895 %
Februar 18, 2024 të dielën 1 USD = 0.793676 FKP -0.000048 FKP -0.006047 %
Februar 17, 2024 e shtune 1 USD = 0.794433 FKP +0.000757 FKP +0.095379 %
Februar 16, 2024 e premte 1 USD = 0.795132 FKP +0.000699 FKP +0.087987 %
Februar 15, 2024 e enjte 1 USD = 0.796189 FKP +0.001057 FKP +0.132934 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYFKP
USD11.08171.26380.74040.00671.2641
EUR0.924411.16830.68450.00611.1686
GBP0.79130.855910.58590.00531.0003
CAD1.35061.46101.706910.00901.7073
JPY150.3325162.6210189.9937111.30881190.0427
FKP0.79100.85570.99970.58570.00531

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Ishujt Falkland Pound (FKP)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to FKP kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Ishujt Falkland Pound është monedha në . Simbol për USD është $. Simbol për FKP është £. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Februar 22, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Ishujt Falkland Pound është përditësuar të fundit në Februar 22, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. FKP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Ishujt Falkland Pound = 0,791.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.