USD në GHS - Shtetet e Bashkuara Dollar në Ghanaian Cedi konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Ghanaian Cedi. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Ghanaian Cedi ose Ghanaian Cedi për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Ghanaian Cedi kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 19.01.2022 06:49
1 USD ($)
=
6,27053 GHS (GH¢)
1 USD = 6,270533 GHS
0,159476 USD = 1 GHS

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Ghanaian Cedi?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Ghanaian Cedi = 6,27

Konvertimi USD në Ghanaian Cedi

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Ghanaian Cedi me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYGHS
USD11.139971.364510.799480.008710.15963
EUR0.8772211.196970.701310.007640.14003
GBP0.732870.8354510.585910.006380.11698
CAD1.250821.425891.7067510.010890.19966
JPY114.82350130.89551156.6775691.79895118.32886
GHS6.264637.141508.548145.008440.054561

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Ghanaian Cedi (GHS)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to GHS kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Ghanaian Cedi është monedha në Gana. Simbol për USD është $. Simbol për GHS është GH¢. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 19, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Ghanaian Cedi është përditësuar të fundit në Januar 19, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. GHS faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Ghanaian Cedi = 6,27.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.