Saturday 13 April 2024

1 USD në GHS - Shtetet e Bashkuara Dollar në Ghanaian Cedi konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Ghanaian Cedi. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 13.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Ghanaian Cedi ose Ghanaian Cedi për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Ghanaian Cedi kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Ghanaian Cedi?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

13,45 Ghanaian Cedi

1 USD = 13,45 GHS

1 GHS = 0,0743 USD

Shtetet e Bashkuara DollarGhanaian Cedi conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 13 prill 2024 në 1:00:15 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Ghanaian Cedi = 13,45

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Ghanaian Cedi

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Ghanaian Cedi me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Ghanaian Cedi (GHS) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to GHS (Ghanaian Cedi) ✅ USD to GHS Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Ghanaian Cedi (GHS) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Ghanaian Cedi ( GHS )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Ghanaian Cedi në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në GHS Ndryshimet Ndryshimet %
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 13.45044185 GHS - -
April 12, 2024 e premte 1 USD = 13.45116554 GHS +0.00072370 GHS +0.00538047 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 13.41021859 GHS -0.04094696 GHS -0.30441196 %
April 10, 2024 e mërkurë 1 USD = 13.41003876 GHS -0.00017983 GHS -0.00134100 %
April 9, 2024 e marte 1 USD = 13.36755427 GHS -0.04248448 GHS -0.31681104 %
April 8, 2024 e hënë 1 USD = 13.39297672 GHS +0.02542245 GHS +0.19018027 %
April 7, 2024 të dielën 1 USD = 13.38132770 GHS -0.01164903 GHS -0.08697863 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYGHS
USD11.06471.24560.72690.00650.0743
EUR0.939311.16990.68270.00610.0698
GBP0.80290.854810.58360.00520.0597
CAD1.37581.46471.713610.00900.1023
JPY153.2750163.1853190.9137111.4104111.3956
GHS13.450414.320016.75339.77660.08781

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Ghanaian Cedi (GHS)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to GHS kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Ghanaian Cedi është monedha në Gana. Simbol për USD është $. Simbol për GHS është GH¢. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 13, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Ghanaian Cedi është përditësuar të fundit në April 13, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. GHS faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Ghanaian Cedi = 13,45.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.