Sunday 26 May 2024

1 USD në GIP - Shtetet e Bashkuara Dollar në Gjibraltar Pound konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Gjibraltar Pound. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Gjibraltar Pound ose Gjibraltar Pound për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Gjibraltar Pound kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Gjibraltar Pound?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

0,796 Gjibraltar Pound

1 USD = 0,796 GIP

1 GIP = 1,26 USD

Shtetet e Bashkuara DollarGjibraltar Pound conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 26 maj 2024 në 8:40:13 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Gjibraltar Pound = 0,796

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Gjibraltar Pound

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Gjibraltar Pound me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Gjibraltar Pound (GIP) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to GIP (Gjibraltar Pound) ✅ USD to GIP Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Gjibraltar Pound (GIP) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Gjibraltar Pound ( GIP )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Gjibraltar Pound në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në GIP Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 26, 2024 të dielën 1 USD = 0.79609911 GIP - -
Mai 25, 2024 e shtune 1 USD = 0.79609911 GIP - -
Mai 24, 2024 e premte 1 USD = 0.79609911 GIP - -
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 0.79609911 GIP - -
Mai 22, 2024 e mërkurë 1 USD = 0.79609911 GIP - -
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 0.79609911 GIP - -
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 0.79609911 GIP - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYGIP
USD11.08551.26640.73140.00641.2561
EUR0.921311.16670.67380.00591.1572
GBP0.78960.857110.57760.00500.9918
CAD1.36721.48401.731410.00871.7173
JPY156.9550170.3718198.7756114.80451197.1552
GIP0.79610.86421.00820.58230.00511

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Gjibraltar Pound (GIP)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to GIP kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Gjibraltar Pound është monedha në . Simbol për USD është $. Simbol për GIP është £. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 26, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Gjibraltar Pound është përditësuar të fundit në Mai 26, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. GIP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Gjibraltar Pound = 0,796.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.