Friday 19 July 2024

1 USD në GMD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Gambian Dalasi konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Gambian Dalasi. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.07.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Gambian Dalasi ose Gambian Dalasi për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Gambian Dalasi kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Gambian Dalasi?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

67,80 Gambian Dalasi

1 USD = 67,80 GMD

1 GMD = 0,0147 USD

Shtetet e Bashkuara DollarGambian Dalasi conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 18 korrik 2024 në 9:30:12 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Gambian Dalasi = 67,80

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Gambian Dalasi

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Gambian Dalasi me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Gambian Dalasi (GMD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to GMD (Gambian Dalasi) ✅ USD to GMD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Gambian Dalasi (GMD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Gambian Dalasi ( GMD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Gambian Dalasi në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në GMD Ndryshimet Ndryshimet %
Juli 18, 2024 e enjte 1 USD = 67.80120686 GMD - -
Juli 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 67.77363606 GMD -0.02757081 GMD -0.04066418 %
Juli 16, 2024 e marte 1 USD = 67.77363606 GMD - -
Juli 15, 2024 e hënë 1 USD = 67.75067751 GMD -0.02295855 GMD -0.03387534 %
Juli 14, 2024 të dielën 1 USD = 67.75067751 GMD - -
Juli 13, 2024 e shtune 1 USD = 67.75067751 GMD - -
Juli 12, 2024 e premte 1 USD = 67.75067751 GMD - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYGMD
USD11.08991.29410.72960.00640.0148
EUR0.917611.18740.66940.00580.0135
GBP0.77280.842210.56380.00490.0114
CAD1.37071.49381.773710.00870.0202
JPY157.3775171.5193203.6577114.819612.3214
GMD67.794473.886387.730749.46150.43081

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Gambian Dalasi (GMD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to GMD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Gambian Dalasi është monedha në Gambia. Simbol për USD është $. Simbol për GMD është D. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juli 19, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Gambian Dalasi është përditësuar të fundit në Juli 19, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. GMD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Gambian Dalasi = 67,80.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.